ЗМІШУВАЧІ: ВИДИ І ХАРАКТЕРИСТИКИ

Зараз важко уявити побут без такої маленької, але надзвичайно важливої ​​деталі ванної кімнати або кухні, як змішувач, адже від цього залежить комфорт кожної людини. Якщо ви хочете переконатися в цьому, згадайте про відчуття, коли пристрій раптово почав текти або вийшов з ладу з іншої причини. Незначна поломка може завдати безліч незручностей, а якщо враховувати вартість води, то й призвести до додаткових фінансових витрат. Найважливішими характеристиками змішувача є надійність та довговічність, а також ергономічний дизайн. Однак, як вибрати саме той змішувач, який буде поєднувати ці характеристики, а також підходити для конкретного місця встановлення? Нижче поетапно розберемо всі важливі параметри, які слід врахувати під час вибору крана.

Особливості конструкції

Почнемо з низки загальних елементів, які притаманні усім змішувачам. Змішувачі для дому не мають важливих відмінностей в залежності від того, в якому приміщенні вони будуть використовуватися (чи то змішувач для миття в кухні, або ж змішувач з лійкою для ванної кімнати). Усі види змішувачів мають такі складові:

  • корпус;
  • вилив;
  • механізм змішування;
  • механізм керування;
  • аератор.

Якщо ви віддаєте перевагу простоті, слід звернути увагу на нерухомий кран з литим корпусом: простий і довговічний. В той самий час, у нього є і недоліки — площа покриття водяного струменя досить обмежена. Поворотний вилив змішувача гарантує більшу зручність при використанні та економію води, але потребує більшого місця для встановлення.

На цьому загальні риси змішувачів закінчуються. Розглянемо основні класифікації змішувачів за типом конструкції, місцем кріплення та матеріалом. Це допоможе визначитися, який саме варто вибрати для кожного конкретного випадку.

Види змішувачів за типом конструкції

Залежно від конструктивних особливостей змішувачі умовно поділяються на наступні категорії:

  1. Одноважільні. Конструкція представлена ​​краном з одним важелем, який регулює силу струменя та одночасно налаштовує його температуру. Важелі у подібних змішувачів зазвичай не відрізняються великими габаритами. Існує кілька різновидів змішувачів з одним важелем, але в будь-якому з них застосовується або керамічний або кульовий механізм. Пристрій такого типу спочатку виготовляється таким чином, щоб мінімізувати ймовірність протікання. Одноважільний змішувач складно пошкодити, але він досить чутливий до якості води.
  2. Двохвентильні. Один з вентилів регулює тиск холодної, а інший — гарячої води. Цей конструктивний різновид вважається класичним і одним з найнадійніших.
  3. Змішувачі з термостатом. На відміну від стандартних, термостатичні змішувачі працюють зовсім в інший спосіб. Вони мають у конструкції два важелі: один для температури, інший — для води. Це відмінний варіант для будинку, оскільки встановлена ​​температура води автоматично підтримується термостатом, який сам, у реальному часі, регулює кількість холодної та гарячої води, що подається, в залежності від їх температури й тиску. Вам залишається тільки регулювати напір води. Таким чином, можна підтримувати подачу води заданої температури та напору, запобігаючи неприємним несподіванкам, які іноді трапляються під час купання, або для того, щоб захистити дітей від випадкових опіків гарячою водою.
  4. Сенсорні змішувачі. На відміну від попередніх моделей ця не має ні важелів, ні вентиля. Конструкція працює виключно при піднесенні руки до сенсора, за яким прихований фотоелемент. Живиться від мережі або спеціальних акумуляторних батарей. Однією з найбільших переваг сенсорних моделей вважається їхня гігієнічність, оскільки відсутня необхідність торкатися крана. Саме тому моделі часто встановлюються у громадських місцях. 
  5. Каскадні змішувачі. Працюють найчастіше так само як і решта змішувачів. Каскадний змішувач відрізняється незвичайною формою виливу, вода з нього витікає широким потоком. Такі моделі відрізняються численністю дизайнерських рішень і стають частиною інтер’єру. Плюси таких кранів у стильному зовнішньому вигляді та довговічності. Також примітною є можливість роздільного встановлення виливу та елементів керування.

Види змішувачів за місцем кріплення

Залежно від особливостей кріплення змішувачі поділяються на кілька видів:

  • Настінні. Звичне кожному настінне кріплення підходить у тому випадку, якщо ванна та раковина знаходяться поруч. Щоб використання змішувача було максимально зручним, необхідно правильно розташовувати його відносно до кромки ванної.
  • Оптимальна висота — близько 20-30 см. Важливо також вдало вибрати довжину виливу — вода повинна потрапляти не на край ванни, а трохи далі.
  • Підлогові. Досить рідкісний спосіб монтування змішувача. Він підходить прихильникам незвичайних дизайнерських рішень, а також власникам просторої ванної кімнати.
  • Вбудовані. Зазвичай йдуть у комплекті з ванною, оскільки монтуються у її борт. Відповідно, отвори для кріплення змішувача вже підготовлені або змішувач монтується у спеціальну приставну тумбу.
  • Центральні. Змішувач монтується вертикально. Застосовується переважно для кухонної сантехніки. Найпростіший в обслуговуванні варіант.

Матеріал змішувача — який вибрати

Традиційно корпус змішувача виготовляється з латуні, внутрішні деталі, картриджі можуть бути металевими або керамічними, активно використовується оксид алюмінію. Кріпильні деталі змішувачів для ванни роблять з нержавіючої сталі, зовнішні частини арматури нікелюють, покривають хромом та емаллю. У будь-якому випадку, в хід йдуть матеріали, які здатні витримувати постійну взаємодію з водою, не іржавіють і довго не руйнуються, зберігаючи свій блиск і цілісність.

За міцністю не можуть конкурувати з металами пластик і кераміка, але дані матеріали мають свої переваги та недоліки. Пластмаса недорога, легка, має низьку теплопровідність. Кераміка — схожа на пластик, важча і приємніша на дотик, хоча нерідко тріскається при необережному користуванні кранами.

Який змішувач варто обрати для встановлення на кухні, а який у ванній?

Змішувачі для раковин і кухонних мийок

Найпоширеніший варіант змішувача для сучасної раковини — одноважільний, що має короткий вилив. Цього цілком достатньо для вмивання або миття рук, його можна придбати до будь-якої, навіть найглибшої раковини.

Якщо раковина розташовується поруч з унітазом, її можна укомплектувати змішувачем із гігієнічним душем. Він легко замінить біде, а значить — допоможе заощадити місце і водночас додасть комфорту. Принцип роботи такої конструкції простий: після натискання клавіші потік води направляється по шлангу. Після завершення водних процедур клавішу потрібно відпустити, щоб вода знову спрямувалась у вилив.

Для кухонь зазвичай встановлюють спеціальні змішувачі для миття, які мають високий вилив, призначений для того, щоб мити великі каструлі та листи. Купуючи змішувач для кухні, потрібно пам’ятати про наступні важливі моменти:

  • чим вищий вилив, тим сильніший напір води;
  • підбирати змішувач і раковину краще одночасно, щоб вони відповідали один одному за розмірами;
  • змішувачі для кухні виготовляють з різних матеріалів: сталі, латуні, металокераміки та навіть пластику.

Якщо ви хочете, щоб змішувач покривав максимально велику площу, варто розглянути модель, оснащену витяжною лійкою, за допомогою якої можна буде дотягнутися до різних ділянок кухні.

Змішувачі для ванни, душа і біде

Змішувачі для ванн можуть комплектуватися душем або поставлятися без нього. Якщо вас цікавить універсальний та максимально зручний варіант — радимо зробити вибір на користь саме такої моделі. Зазвичай вона має невисокий вилив і тримач для душу, висоту якого можна легко відрегулювати. Стандартні душові змішувачі компактні та не мають виливу й перемикача, при повороті важеля вода одразу починає надходити до душової лійки.

Якщо ви вирішите поєднати функції ванни та душової кабінки, купуйте компактну ергономічну стійку з кількома лійками. Її особливості такі:

  1. Зверху зазвичай розташовується стаціонарна лійка, за допомогою якої ви зможете вибрати потрібний режим подачі води, для забезпечення масажного або розслаблюючого ефекту.
  2. Доповненням до лійки, що розташована на стійці, служить душ із гнучким шлангом.
  3. Як альтернативний варіант іноді пропонується настінна панель довільної форми, яка направляє воду у вигляді дрібних струменів.

При виборі змішувача на біде важливим фактором стане зручність. Від звичайного змішувача він відрізняється тим, що на кінці має поворотну головку з аератором для зміни напрямку струменя. Якщо планується встановлення змішувача на дно чаші, він повинен мати функцію внутрішнього заповнення.