Що робити, коли капає кран

Практично кожен приватний будинок має централізований водогін, що вже там говорити про квартири. Навіть в офісних приміщеннях, школах, лікарнях та інших житлових і нежитлових приміщеннях не обійтися без подачі води. Тому змішувачі чи як біль звизно казати споживачам – кран на кухні та у ванній можна сміливо назвати найбільш експлуатованими пристроями в будинку. Саме тому вони можуть виходити з ладу в найбільш невідповідний момент. 

Крапає вода з крана в закритому стані — не варто пускати це на самоплив, адже вже через деякий час вона тектиме тонкою цівкою, і ремонт доведеться робити все одно. Для того, щоб визначитися з тим, який ремонт необхідний, варто детальніше зупинитися на кількох основних причинах виникнення поломки та способах їх усунення. 

Причини протікання водопровідного крана

Кран, що капає, викликає у людей виключно негативні емоції й кожен власник житла одразу кидає всі сили на його ремонт. Якщо протікання дуже сильне, то спочатку потрібно перекрити все водопостачання приміщення, а вже після шукати причини поломки. Для діагностики необхідно поступово відкривати кран, щоб визначити точне місце, звідки капає вода.

Під час пошуку протікання кожна людина повинна розуміти, що кран є повністю герметичним пристроєм. Це означає, що основною причиною протікання буде саме розгерметизація деталей конструкції. Найчастішою причиною поломки може бути навіть дрібна смітинка, яка потрапила в проміжок між елементами, що рухаються. Такий ремонт буде найпростішим та найшвидшим. Щоб уникнути такої неприємної ситуації, варто встановлювати фільтри. Але якщо причина поломки не потрапляння дрібного стороннього тіла з водопроводу, а зношування елементів конструкції, то для такого ремонту буде потрібна їх заміна. Насправді практично кожен чоловік легко самостійно впорається з усуненням проблеми.

Способи усунення протікання крана на кухні

Тече кухонний кран і ви не знаєте що робити? Тоді варто детальніше зупинитися на кількох основних причинах протікання та способах їх ремонту. Кран на кухні, який капає, може не тільки викликати незручності, але й збільшити платіж за комунальні послуги. Саме тому розв’язувати проблему варто одразу ж. 

Заміна гумової прокладки

Якщо в пристрої зносилася прокладка, то не варто панікувати, адже такий ремонт буде нескладним і не вимагатиме багато фінансових вкладень. Перше, що варто зробити — це відвідати спеціалізований магазин та купити набір прокладок, який коштує зовсім недорого.

Після цього можна переходити до заміни самої комплектуючої. Проблема вирішується в кілька етапів:

  • насамперед потрібно обов’язково перекрити подачу води на стояку водопровідної системи;
  • далі необхідно відкрутити гвинт та зняти баранчик;
  • після знімається накидна гайка за допомогою ключа на шість. Саме цей елемент утримує кран-буксу в корпусі приладу;
  • тепер можна витягувати кран-буксу;
  • під верхньою широкою частиною кран-букси й буде розташована гумова прокладка, яку потрібно замінити;
  • після зняття прокладки, що зносилася, на її місце встановлюється нова, яка повинна щільно прилягати до металевої поверхні, інакше протікання не буде усунуте.

Після виконання всіх вищевказаних дій можна збирати кран назад і встановлювати його на місце. Тепер можна відновлювати подачу води, щоб переконатися, що проблема була усунена. Ця робота займе мінімум часу й сил, а краплі води, що стукають по раковині, більше не завдаватимуть незручностей. 

Ремонт і заміна гусака

Рідше протікає кран зовсім з іншої причини — прийшов у несправність гусак. Причинами виникнення поломок може бути забитий вапняковими відкладеннями, окалиною та іржею аератор, зношування ущільнювальних кілець або пошкодження самого виливу. Останній варіант трапляється рідше і може виникнути у разі сильного удару. Якщо гусак гнучкий, що часто зустрічається в сучасних кухонних змішувачах, то в цьому випадку з ладу може вийти внутрішній сердечник. Оскільки гусаки розрізняють відразу за кількома типами, варто розглянути кожен варіант окремо. 

Якщо потрібно полагодити гусак з гайкою, то насамперед потрібно намотати монтажну стрічку або якщо її немає, то м’яку серветку на кріпильний елемент. Це необхідно для того, щоб уникнути появи подряпин на блискучій поверхні. Далі фіксуюча гайка відкручується розвідним або ріжковим ключем. Якщо гайка покрита нальотом, то його легко можна усунути розчином оцтової або лимонної кислоти. Ці речовини є абсолютно у кожному будинку. Тепер можна знімати гусак, встановлювати заздалегідь куплені кільця ущільнювачів і виконувати складання конструкції у зворотному порядку.

Як усувати несправність у виливі з гвинтом? В цьому випадку зняття гусака трохи відрізняється, ніж у варіанті з гайкою. Болт, який варто зняти, як правило, розташовується у верхній частині корпусу крана. Залежно від моделі кріпильний елемент може розташовуватися зі зворотного боку крана чи бути прихованим. Тепер для зняття виливу необхідно докласти небагато зусиль, далі замінюються ущільнювачі, та елемент конструкції можна встановлювати назад.  

Висувний вилив має складнішу будову, ніж два попередні види. Такі гусаки мають два типи з’єднання — шланг-корпус та шланг-лійка. Фіксуються деталі конструкції за допомогою гайки, а герметичність забезпечують спеціальні прокладки, які, залежно від моделі, можуть мати різний розмір, діаметр і навіть форму. У разі протікання гнучкого шланга, необхідно відкрутити гайки, що розташовані на корпусі та лійці. А якщо зносилися прокладки, то елемент кріплення необхідно зняти тільки в місці течії. 

Заміна та ремонт букси

Варто знати, що виділяють два типи кран-букси — черв’ячна та керамічна. Але самих моделей у цієї мініатюрної деталі дуже велика кількість, тому купувати нову деталь для заміни варто, маючи з собою зразок.

 

Для зняття кран-букси, яка вже вийшла з ладу й вимагає заміни необхідно слідувати простої інструкції:

  • розпочинати ремонт варто з перекриття водопостачання у квартирі чи будинку;
  • далі слідує демонтаж декоративної заглушки — її достатньо підчепити плоскою викруткою або ножем;
  • відкручуємо гвинт, що знаходиться під заглушкою;
  • тепер можна знімати ручку-маховик. У деяких моделях маховиків є “спідничка”, яка закриває верхню частину кран-букси. Її можна відкрутити просто руками;
  • тепер кран-буксу можна легко демонтувати з використанням ключа відповідного розміру. Повертати необхідно за годинниковою стрілкою.

Все, кран буксу знято і з нею вже можна йти за покупкою нової. Складання проводиться у зворотному порядку й не займає багато часу.

Способи усунення протікання крана у ванній кімнаті

У ванній капає змішувач, що робити? Можна відразу зателефонувати спеціалісту чи намагатися розв’язати проблему самостійно. Найбільш поширена причина протікання — витончення прокладки та знос рухомих частин. Але в залежності від типу крана їх ремонт може відрізнятись. Виділяють двохвентильні та одноважільні змішувачі для раковини. Останні своєю чергою поділяються на кульові та картриджні.

Кульові змішувачі вже морально застаріли, тому сьогодні дуже часто у ванних кімнатах можна зустріти саме картриджні крани одноважільні, ремонту яких і варто приділити увагу.

Що робити, коли протікає одноважільний змішувач

Картридж змішувача є дуже надійним і довговічним деталлю, але як правило він не розбірний і не ремонтопридатний. Для того, щоб усунути протікання в крані такого типу у разі засмічення, доводиться виконувати кілька зрозумілих дій:

  • перекриваємо подачу води. Найчастіше вентилі знаходяться у ванній кімнаті чи туалеті; 
  • відкручуємо викруткою фінт, який використовується для фіксації важеля;
  • максимально акуратно знімаємо важільну частину крана;
  • розкручуємо різьбове з’єднання;
  • знімаємо купол змішувача та пластиковий ущільнювач, який знаходиться під ним;
  • тепер необхідно відкрутити контр-гайку, що фіксує картридж;
  • Наступний етап – заміна картриджа. Це зробити дуже легко — просто витягніть картридж, що вийшов з ладу, а на його місце встановіть новий. Важливо знати, що картриджі бувають декількох типорозмірів і потрібно встановлювати той, який підходить саме Вашому змішувачу.

Складання крана після заміни та чищення всіх деталей здійснюється у зворотному порядку.

Висновок

Як можна помітити, на питання чому капає кран відповісти досить просто. Причин протікання небагато й всі вони ґрунтуються на зносі, витончені деталей або появі засмічення. Сам ремонт не займає багато часу й нерідко навіть не потребує звернення до спеціалістів. Деталі, які вимагають заміни, коштують недорого, що робить процес ремонту не тільки швидким, але й мінімально витратним. 

Щоб уникнути виникнення засмічень, рекомендуємо просто встановлювати фільтри й тоді будь-який кран служитиме впродовж тривалого часу.