Мелітопільці отримали новий льодовий палац «ICE ARENA»

Приблизно рік тому ми представили вам наш кейс, який розповідає про допомогу від “Сантехкомплект” владі Мелітополя з будівництвом басейну. І ось знову в наших новинах Мелітополь і знову зі спортивною тематикою. Мабуть влада міста вирішила серйозно підтягнути своїх містян у частині здачі норм ГТО або підготувати та делегувати до олімпійської збірної України із зимових видів спорту нових талантів!

Як би там не було, але мелітопольцям пощастило, і тепер вони можуть проводити тренування та дозвілля не лише у басейні, а й на льодовій арені. Просто катаючись на ковзанах, а то й граючи в хокей, озброївшись ключкою та шайбою. 28 грудня 2021 року, з показовими виступами фігуристів та хокейним матчем, у Мелітополі було урочисто відкрито льодовий спортивний комплекс, збудований, увага, менше ніж за рік!

«Саме сьогодні й саме тут, у Мелітополі, найшвидше збудована льодова арена такого типу в сучасній історії України! І зробити це могли лише люди, які вірять у своє діло, люблять своє місто та свою країну!» — зазначив на відкритті держсекретар Міністерства молоді та спорту Олексій Перевезенцев

Справді, будували льодовий палац буквально з нуля за президентською програмою «Велике будівництво». І звести його вдалося лише за вісім місяців! Вартість об’єкту становила 150 мільйонів гривень. Але ці гроші витрачені не дарма, тому що в комплексі планується довгострокова та повноцінна робота секцій з фігурного катання та хокею з шайбою.

Вражають також характеристики спортивного комплексу та його оснащення:

 • площа льодової арени 58х28 метрів (понад 3500 кв. м);
 • кількість сидячих місць для глядачів – 500;
 • можливість одночасного масового катання – 120 осіб;
 • є 4 роздягальні на 26 місць кожна з санвузлами та душовими;
 • є приміщення для суддів та тренерів;
 • змонтовано велике електронне табло;
 • обладнано сушарку для ковзанів з іонізацією повітря;
 • обладнано автомобільне паркування на 140 місць;
 • є тренажерний та конференц-зали;
 • встановлена ​​сучасна акустична система та унікальна звукоізолююча система;
 • передбачені камери схову;
 • а також затишна кав’ярня на двадцять відвідувачів.

Важливо, що при проектуванні та будівництві палацу було враховано умови безперешкодного та зручного переміщення груп громадян з обмеженими фізичними можливостями. А для пересічних відвідувачів передбачено прокат ковзанок та пільги малозабезпеченим верствам населення.

«Безумовно, відкриття льодової арени увійде до історії Мелітополя – у свою чергу сказав міський голова Іван Федоров. – Ніколи раніше нам не були доступні зимові льодові види спорту. Десятиліття лише з екранів телевізорів ми могли спостерігати за грою улюблених хокейних команд та переживати виступи наших фігуристів. Побудувати льодову арену для нас було справжнім викликом, оскільки від зародження ідеї до її реалізації минуло менше року. Справа, в успіх якої мало хто вірив. Як то кажуть «у суперечці народжується істина». У Мелітополі ж у суперечці народилася льодова арена».

Продукцію “Сантехкомлект” не видно під льодом, але вона є значною!

Продукція для пожежогасіння, водопостачання та теплопостачання – ось основні напрямки, якими велися поставки від Сантехкомплекту. Підрядник даного об’єкта добре знав нас, а ми його, оскільки раніше з ним уже була взаємовигідна співпраця. Тим не менш, минулі заслуги часто залишаються в минулому, і щоразу доводиться практично заново доводити свої можливості та якість.

Почалася робота, як це часто буває, з невеликих обсягів та постачання пожежних гідрантів та засувок. І вже після цього, знову відчувши смак надійного партнерства, почалися серйозні переговори та прорахунки щодо багатьох сантехнічних позицій для даного комплексу. А обладнання та матеріалів у результаті знадобилося багато!

Ось неповний перелік позицій, які вже успішно функціоную у новій крижаній арені:

 • Тепла підлога;
 • Радіатори;
 • Теплоізоляція;
 • Водонагрівачі;
 • Насосне обладнання;
 • Запірна арматура;
 • Ємності для води;
 • Протипожежне обладнання;
 • ППР, зшитий поліетилен;
 • Баки мембранні.

І всі ці вироби підбиралися та рекомендувалися нашими фахівцями за принципом ціна-якість, та з найкращих світових брендів, з якими “Сантехкомплект” співпрацює дуже довго та плідно. Чи підлягають сумніву вироби торгових марок: Danfoss (Данія), Giacomini (Італія), Heaton (Туреччина), Wilo (Німеччина), Теплобак і Титан (Україна), K-flex (Італія), Walver (Україна), Imera (Італія) , Derkaliber (Латвія), Unidelta (Італія), які багато років мають заслужену репутацію в Євросоюзі та в Україні! І там же мільйони вдячних споживачів.

Але якщо здасться, що вся співпраця проходила гладко, без дрібних конфліктів і напруг, то це не так. Робота є робота, тому доводилося вирішувати багато складних питань і буквально на ходу, у процесі постачання.

Так, наприклад, при затвердженні постачання теплоізоляції ТМ «К-flex» (відомий італійський бренд), розгорнулася «невелика битва» з конкурентами, які намагалися демпінгувати, постійно збиваючи ціну, а вироби пропонуючи нижчої якості. Обсяги поставок були потрібні значні, тому й боротьба за них розгорнулася відповідна. Переконати замовника в доцільності постачання нашої продукції та перемогти, нашим менеджерам вдалося, підключивши для підкріплення фінансовий відділ та відділ постачання. Але ці «бої місцевого значення» зайняли деяку кількість часу, внаслідок чого довелося зрушити терміни постачання, а з огляду на загальний термін будівництва це коштувало нам як нервових, так і іншого роду витрат.

Враховуючи, що об’єкт непростий, а будувався за президентською програмою, клієнти досить довго погоджували кошториси, скрупульозно підходили до процесів ціноутворення і тому часто зволікали з прийняттям рішень. Це, безумовно, відбилося на термінах та умовах постачання обладнання. Можна сказати, що завершальна стадія будівництва пройшла фактично в авральному режимі! Щоправда, це не вплинуло на якість обладнання, яке, як і завжди, було підготовлене нами на найвищому рівні.

ICE ARENA Мелітополя вже більше місяця активно приймає відвідувачів та спортсменів, а ми згадаємо слова держсекретаря Міністерства молоді та спорту Олексія Перевезенцева, який сказав, що якщо палац буде збудовано вчасно – до кінця 2021 року, то Запорізька область може розраховувати на ще дві подібні арени – у Запоріжжі, та у Бердянську. Тому сподіваємося, що ми, як надійний та відповідальний партнер-постачальник, незабаром порадуємо вас новим кейсом про участь спеціалістів Сантехкомплекту у будівництві спортивних об’єктів у цих містах.