Spirotech

Компанія «Spiroteсh» знає толк в сантехнічних сепараторах!

Зовсім недавно ми розповідали вам про цікаві та потрібні прилади, що встановлюються в трубопровідних системах – про різні сепаратори. Пояснювали, чому і навіщо вони так необхідні. І як приклад, використовуючи рекомендовані фахівцями Сантехкомплект виробах, говорили про сепаратори торгової марки «Spiroteсh». Прийшла пора трохи більше розповісти і про сам бренд «Spiroteсh» (Спіротех) – як він виник, як працює, і чому їх сепаратори так затребувані у всьому світі.

Оригінальні винаходи – основа всіх інновацій

Майже в середині минулого століття, в далекому 1948 році, в Голландії була заснована невелика компанія, яка займалася тоді досить новою для сантехнічної галузі тематикою – дегазацією опалювальних і теплонесущіх систем. Називалася компанія Metallo bv та її нечисленні інженерно-технічні працівники наполегливо працювали над ефективними методами видалення повітря і різних домішок з трубопровідних конструкцій. І, як показало життя, вони працювали не даремно, а отримали заслужений патент на винахід відповідного пристрою! А за основу цього нового приладу була прийнята і використовувалася трубка Spiro (Спіро), яку вони розробили, і яка використовується в їхніх виробах досі.

І не тільки в їхніх виробах, але і в подібних, що випускаються іншими фірмами приладах. Але тоді, завдяки цьому інноваційному винаходу, компанія отримала додатковий поштовх у своєму становленні на ринку сантехнічних сепараторів. А вже через двадцять років, отримавши великий досвід в конструюванні таких приладів, додала до своєї назви нове слово – основу винаходу – Spiro, і стала Spiro Research bv.

В кінці ХХ століття, з ростом міського та промислового будівництва і збільшення кількості трубопровідних магістралей, незмінно зростав і попит на продукцію компанії. А отже, потрібна була ще одна велика перебудова, яка навіть майже збіглася за часом з радянською перебудовою. І в 1985 році, керівництвом компанії було розпочато новий крок, в результаті якого в великому голландському місті Ендховен, була відкрита нова штаб-квартира компанії. Але, після цього компанія знову постала перед партнерами і клієнтами з трохи зміненою назвою. Тепер вона називається Spirotech, і саме так широко відома європейським споживачам сьогодні.

Майже тридцять країн охоче купують продукцію Спіротех (в тому числі і Україна, де в Сантекомплект можна придбати будь-який прилад цієї компанії). І немає нічого дивного в такому приорітетному відношенні європейців до сепараторів бренду «Spirotech», враховуючи, що асортимент їх продукції доходить до сотні різних виробів, а гарантію на більшість видів продукції компанія дає до 20 років!

Трубопроводи з приладами бренду «Спіротех» працюють скрізь і довго!

Із завданням охороняти трубопроводи від корозії, а різні високоточні прилади та пристрої що знаходяться в системі – від бруду, кавітації і зайвого шуму, сепаратори Спіротех справляються на десять балів з десяти! І на перший погляд нічого особливого в цих виробах немає – головне, що вони правильно використовують основні фізичні принципи і закони стану рідин. І виявилося, що це дуже навіть немало для таких умов експлуатації.

Сьогодні зустріти сепаратори Spirotech можна в таких місцях, як муніципальні комунальні мережі, кліматичні центри та котельні установки. А також в різних трубопровідних конструкціях, що застосовуються в атомній і кораблебудівної сферах, в автомобільній і військовій галузях. У різних країнах і на різних об’єктах працюють прилади Спіротех: це концерн Volvo і копрорация Ford Motor CO, компанії Ericsson і Siemens, теплопостачаючі мережі Bank of England і University of Texas, і багато-багато інших по всьому світу. А якщо рахувати кількість звичайних, побутових користувачів, у яких в будинках встановлені такі сепаратори, то їх число перевалить за кілька мільйонів!

У чому сила, Spirotech?

Основні потужності свого виробництва менеджмент компанії Спіротех зосередив на виготовленні високотехнологічної трубки Спіро, яка не має гідних аналогів серед конкурентів. На каркасі спеціальної конструкції розташована безперервна спіраль з науково підібраним для кожної маленької голки кутом до несучого потоку. Ця конструкція створює в потоці своєрідні зони, де гази, такі як кисень, вуглекислий газ і т.п., які містяться в рідинах, за кілька прохідних циклів сепаруються з основного потоку в бульбашки і відокремлюються від нього. Теж саме відбувається і з шламом, який відповідно до постулатами фізики після проходження через трубку осідає і також легко, потім видаляється з потоку. Причому, абсолютно не перериваючи процесу проходження рідин, і без непотрібної витрати теплоносія.

Цікаво, що сепаратори Spirotech не створюють навіть додаткового опору потоку, а тільки покращують загальні гідравлічні показники мереж. Вони успішно знижують кавітацію у всіх приладах трубопроводу, включаючи насоси, котли та інші важливі і дорогі пристрої системи.

Ці сепаратори енергонезалежні, а діаметр дрібних частинок, які вони можуть перехоплювати становить до 5 мкм! Природно, з такими частками вхідні фільтри «грубого» очищення не справляються.

Інженери компанії «Спіротех» розробили різні типи сепараторів – окремо для повітря, окремо для шламів, і комбіновані, суміщені. Також вироби компанії пристосовані до трубопроводів з різними швидкостями несучих потоків, що дозволяє встановлювати прилади Спіротех, як в системах постачання теплом лікарень або шкіл, так і в комунікаціях великих промислових об’єктів.

Окремої похвали заслуговує обслуговування сепараторів Spirotech, яке складається тільки в видаленні осівшого в нижній частині приладу шламу і що доступно не вузькому колу фахівців, а будь-якому користувачеві.

Конструкторами Спіротех передбачений і широкий спектр приєднувальних розмірів серійного трубопровідного обладнання: це діаметри від 3/4 дюйма до 300 мм. Температура носія в мережах з сепараторами Spirotech може досягати 110 градусів Цельсія, а тиск – 10 бар. Однак в компанії передбачили всі вимоги своїх клієнтів, і по-особливому замовленню розробляють прилади з іншими діаметрами під’єднання і експлуатаційними характеристиками. Крім того, є можливість замовити не серійні сепаратори з трубкою Спіро або корпусом з різних матеріалів, наприклад нержавіючої сталі і т.п.

Якщо ж говорити про економічну ефективність сепараторів Spirotech, то фахівці компанії розрахували, що за рахунок збільшення періодів хімічних промивок мереж, зменшення ремонту обладнання і збільшення експлуатаційного строку трубопроводів, придбання та встановлення сепараторів ТМ «Spirotech» окупається менше, ніж за два роки!

Ось такий він перевірений нідерландський бренд «Spirotech», що допомагає всім нам прибрати зайвий шум з труб, що зменшує кавітацію і корозію, а також оптимізує витрати на експлуатацію трубопроводів.