Danfoss

Компанія, яка не тільки дивиться в майбутнє, але й створює його

Вже понад 80 років, як продає свою продукцію на світових ринках датський бренд «Danfoss» (Данфосс), і багато хто вже звик до його лідируючого положення й високій якості його виробів. Але ж усе це відбулося не в один день, і за цим стоїть праця тисяч і тисяч людей, які захотіли й змогли так зробити. Але, розповімо все по порядку, і почнемо із самого початку, із тридцятих років минулого сторіччя. Тому, що свою історію в «Данфосс» завжди пам’ятають й шанують.

Основні етапи шляху в завтра

88 років тому, у невеликому датському місті Нордборг, молода й заповзятлива людина по імені Мадс Клаузен розробив розширювальний клапан для різних трубопровідних систем. Перше виробництво свого виробу він організував на фермі батьків, і цей клапан випустив у світ 1 вересня 1933 року. Цей день і став датою створення компанії «Данфосс», а такі клапани дотепер успішно застосовуються сьогодні скрізь – від систем кондиціювання до холодильних агрегатів для збереження продуктів харчування. А сама компанія, з маленького містечкового заводу перетворилася в європейського флагмана інноваційних розробок, енергозберігаючих установок і систем.

Але до цього, в 1940 році, настав другий етапний момент розвитку компанії. Тоді був розроблений і створений радіаторний терморегулятор, що допомагає кожному бажаючому контролювати температуру у власному приміщенні й запобігати перевитрат електричної енергії. Уявляєте, про це задумалися вже в ті роки! І 1952 році такий автоматичний терморегулятор був запущений у серійне виготовлення, і в продаж. І тоді ж, у середині 50х років минулого сторіччя, Мадс Клаузен почав випуск власних невеликих компресорів, що набирали популярність і попит особистих домашніх холодильників. А зараз здається, що холодильники існували вічно.

А вже на початку 60х років компанія розширила свій асортименти продукції убік гідравлічної техніки, розробивши орбітальний гігрометр, для застосування в будівельних і сільськогосподарських механізмах. І сьогодні різного типу гідравлічні вироби займають близько 30 відсотків усієї продукції «Данфосс».

Ще одна етапна віха «Данфосса», це 1968 рік. Тоді було запущене виробництво частотних перетворювачів, для ефективного контролю швидкості обертання електричних моторів. Сьогодні таких частотних перетворювачів VLT компанія виробляє майже мільйон, і вони допомагають нам заощадити до 40% енергії!

І дотепер «Danfoss» – сімейний бізнес, яким володіє родина Клаузен і фонд подружжя Биттен і Мадса Клаузен. Можливо, така форма власності й визначила на довгі роки вперед високий рівень стійкості й прибутковості корпорації і її успішний перспективний стратегічний розвиток. Пристойна частина річного доходу підприємств компанії направляється на нові інвестиції в науку й виробництво, на підтримку місцевих громад і добробут співробітників. Також у компанії існує відмінна традиція постійно підтримувати різні благодійні проекти й заходи.

Продукція «Данфосс» і головні напрямки виробництва

Компанія «Данфосс» на сьогоднішній день має свої виробничі потужності в більш ніж 100 країнах в усьому світі. На її заводах і в її офісах працюють майже 27 тисяч співробітників. І от які основні види продукції забезпечують компанії узнаваемость і популярність:

  • Централізоване теплопостачання
  • Вироби й трубопроводи для житлових і виробничих об’єктів.
  • Компресори    
  • Відцентрові, поршневі й спіральні. Конденсаторні агрегати й інвертори.  
  • Power Solutions
  • Високотехнологічні електронні системи й комплектуючі для мобільної всюдихідної техніки.
  • Приводна техніка Danfoss Drives
  • Вироби працюють із двигунами будь-якого типу й мають велику кількість спеціалізованих функцій для широкого спектра застосувань.
  • Насоси високого тиску
  • Будь-які насоси для якісного очищення води й спеціалізовані варіанти для систем зворотного осмосу.
  • Холодильна техніка й кондиціювання
  • Інноваційні рішення для різного призначення холодильних установок і обладнань кондиціювання повітря.     
  • Промислова автоматика
  • Агрегати й прилади для контролю й регулювання витрати енергії, тиску й температури.    
  • Силіконові силові модулі й стековая пам’ять Danfoss Silicon Power

Вони виготовляються за індивідуальними потребами і з урахуванням конкретних вимог.

Сантехнічний напрямок «Данфосс» – плацдарм для співробітництва

Компанію «Сантехкомплект» і її клієнтів у першу чергу, звичайно, цікавить продукція для систем теплопостачання й сантехнічні вироби. Їхній перелік так само вражає своєю широтою, а реальне застосування – довговічністю і якістю.

На даному етапі ми зупинилися на тих, що найбільш близькі до нашої сфери діяльності:

 • Радіаторні терморегулятори.
  Вони забезпечують енергоефективне, надійне й просте регулювання споживання теплової енергії.
 • Балансувальні клапани.
  Ефективна система охолодження або опалення неможлива без оптимального гідравлічного балансу й ідеального контролю температури.
 • Електронні терморегулятори.
  «Danfoss» пропонує великий асортименти електронних і механічних терморегуляторів, які забезпечують оптимальне регулювання температури в приміщенні.
 • Автоматичні регулятори прямої дії.
  Компоненти, які забезпечують гідравлічне балансування між тиском і витратою теплоносія в будь-якій системі централізованого теплопостачання або охолодження.
 • Гідравлічне підлогове опалення.
  Комплектація й продукція для регулювання систем гідравлічного підлогового опалення, включаючи автоматичні, дротові й унікальні бездротові засоби регулювання.
 • Кульові крани й поворотні заслінки.
  Компоненти, які дають можливість здійснювати двопозиційне регулювання будь-якої системи централізованого теплопостачання, не зупиняючи її роботу.
 • Пластинчасті теплообмінники.
  Цільні й розбірні теплообмінники, які регулюють передачу тепла в системах централізованого теплопостачання.
 • Теплові пункти.
  Ефективні конструкції теплообміну для котеджів, багатоквартирних житлових будинків і промислових об’єктів.
 • Регулювальні клапани з електроприводом.
  Вироби, які забезпечують оптимальний контроль температури в приміщенні в будь-якій системі теплопостачання й охолодження.

І це далеко не повний перелік продукції даного напрямку, яку випускає ця компанія.

Завидна реальність!

Більше восьми десятків років в «Данфосс» придумують і створюють проекти, які постійно змінюють дійсність у кращу сторону, які знижують энерго споживання, і які підвищують ефективність праці.  У середньому один винахід у день з’являється завдяки вишукуванням фахівців компанії! Близько чотирьох відсотків від усього світового обсягу продажів, керівництво компанії інвестує в розробку нових розв’язків і в інноваційні програми.

Усвідомлюють в «Danfoss» і свою відповідальність перед суспільством і навколишнім середовищем. Тут постійно опікуються не тільки про сталий розвиток власного бізнесу, але й про скорочення енерговитрат на його діяльність, і підтримують Глобальну угоду ООН про вплив виробничих процесів на зміни клімату.

Ось що таке «Данфосс» сьогодні, а ну що буде з компанією завтра при таких темпах розвитку, ми навіть собі повністю не уявляємо!